Moje filosofie

Starej se o své tělo, je to to jediné místo, které máš k tomu, abys žil.

 

Miluji lidské příběhy a moudrost našeho těla. Věřím, že naše tělo dokáže vyjádřit více než naše slova. Dokáže rovněž uchovat stejné množství vzpomínek, ne-li vice než naše mysl. Tělo mluví vždy pravdu, ať už jí slyšíme nebo ne. A když se rozhodne projevit se pomocí nemoci nebo poruchy, nesmíme to ignorovat. Když budeme svému tělu naslouchat a dokonce ho necháme vyjádřit se pohybem, můžeme se přiblížit k pocitům, které jsme již pohřbili, zapomněli, ztratili, neuměli vyjádřit, nebo jsme o nich dokonce ani nevěděli.

Terapie může pomoci lidem, kteří prožívají krizi nebo dlouhodobé emoční, vztahové nebo kognitivní problémy. Může být ale také určena těm, kteří se chtějí rozvíjet, poznat blíže sami sebe nebo se naučit hledat cestu k tomu, jak dělat správná rozhodnutí a jejich prostřednictvím cítit spokojenost se svým životem.

Pro některé z nás může být začátek terapie velkým krokem, někdy obávaným. Respektuji a vážím si každého, kdo se k takovému kroku odhodlá a vydá se na cestu poznání sám sebe, své minulosti a současnosti. Někteří klienti přicházejí s jasným cílem na čem chtějí pracovat, jiní ne, obojí je v pořádku. Lekce často začínají mluvením, a když slova nestačí, bývá to ten správný okamžik, kdy přichází na řadu pohyb. A právě toto může vést k aktivnímu tanci nebo méně aktivnímu pohybu ale více smyslovému vnímání našeho těla propojujícího a vyjadřujícího naše emoce. Ať už se terapie vyvíjí jakýmkoli z těchto směrů, vždy jsem připravena své klienty podpořit, vytvořit bezpečný a důvěrný prostor a doporučení pro budoucnost, pokud je to potřeba.